Select Page

“Будь справжнім Викладачем, казали вони…”

❤️ Твої лекції надто довгі, а конспект надто короткий.

🧡 Ти виглядаєш якось консервативно, всі люблять викладачів з іскрою, з емоцією. Не будь занудою. Будь сучасним викладачем. Використовуй нові підходи, методи, інструменти, розповідай про інтернет-джерела. Та не завантажуй студентів додатковою роботою, вони мають інші важливіші предмети. Ти маєш розуміти. Як їм все встигнути здати? Будь лояльною до помилок і студентоорієнтованою.

💛 Господи, чого ви там вчите в університетах?! Чому б тобі просто не навчити студентів тому, чого потребує бізнес? Будь бізнесорієнтованою. Все доступне, все відомо. Та не запарюй надто студентів навчанням. Та ми їх самі навчимо. А ви навчіть їх англійської. Та працюй трохи англійською. Та закрийте очі на те, що студент не приходить на заняття англійської. Вони все одно нічого не дають, ваші заняття. Все можна вивчити самостійно онлайн. Та навчи студентів врешті чомусь корисному. Та припини ганяти студентів на перездачі, вони мають роботу. І особисті обставини. Відпочинь і розслабся. Тобі що, більше всіх треба? Будь нормальною.

💚 Ти маєш бути конкретною і практичноорієнтованою. Припини так багато відходити від теми, давай лише «м’ясо», лише те, що використовують на практиці. Не давай теорії. Лише практику. Та скільки можна тих розрахунків?! Кому вони потрібні при сучасних технологіях? Розкажи принципові підходи як це зробити, але без сухої теорії, будь ласка. Запроси практиків на лекцію. А що за тебе лекції так і будуть інші люди читати? Чи ти робитимеш сама те, за що тобі гроші платять? Будь нормальним лектором. Зроби нормальну лекцію. В тебе нічого немає в тій презентації, лише купа картинок. Як студенти готуватимуться, по картинках? В тебе забагато тексту, презентація – не конспект. Зроби нарешті нормальну презентацію. І так, щоб студенти могли законспектувати. Немає конспекта – отже, не було лекцій.

💙 Ти маєш дати ґрунтовні знання. Навчи критичному мисленню. Не будь критичною і не критикуй. Для чого тобі науковий ступінь? Аби вчити студентів гуглити чи комірками екселю користуватися? Пам’ятай про класиків. Пам’ятай про живих класиків, пам’ятай про мертвих класиків. Цитуй. Давай конкретні дані. Говори про майбутнє. Говори про витоки. Та не говори вже так багато, дай висловитися аудиторії.

💜 Будь інноваційною. Будь готовою до змін. Будь ґрунтовною і послідовною. Як це – тобі тиждень як доручили викладати новий курс, а студенти досі не мають доступу до силабусу, робочої програми, навчального контенту, індивідуальних завдань?

❤️ Ти маєш бути цікавою і творчою. Ти маєш тримати руку на пульсі. Що це в тебе за курс творчий такий, з якого немає нормального підручника? То напиши. Скільки можна експериментувати, та читай нормальні лекції. Щоб студенти могли нормально конспектувати. Не будь занадто консервативною, не будь занадто креативною. Давай більше цікавого матеріалу, давай менше, не перевантажуй студентів. Не розважай студентів, не скорочуй дистанцію. Не будь надто відірваною, потрібен контакт з аудиторією, заняття мають бути інтерактивними. Будь фасилітатором. Будь наставником. Будь тренером. Будь коучем. Та не лізь в їх особисте! Та треба зрозуміти обставини і піти назустріч.

🧡 Будь міжнародною. Отримуй міжнародні гранти. Будь в проектах. Пиши проекти. Реалізовуй проекти. Будь в Скопусі. Будь в ВебофСайєнсі. Не треба платити, пиши просто нормальні статті. Орієнтуйся на міжнародні наукові дослідження. Не будь відірваною. Не подобається – звільняйся. Тобі хтось не дає писати докторську? Будь B2. Читай вже нарешті лекції англійською! А як студенти мають зрозуміти завдання? Воно ж англійською. Ти що не можеш перекласти? Будь в Європі, доведи свою профпридатність. Читай лекції в Європі. Стажування за кордоном під час семестру? Нереально. Маєш канікули – їдь куди хочеш.

💛 Розвивайся. Відвідуй тренінги. Проводь тренінги. Працюй з школярами. Працюй з випускниками. Працюй з бізнесом. Пам’ятай про нетворкінг. Підтримуй контакти з колегами. Підтримуй контакти з практиками. Оплатити відрядження на конференцію за кошти бюджету?! В час, коли це можна зробити дистанційно? Ну ти маєш розуміти стан фінансування освіти і наші обмежені можливості.

💚 Будь відкритою книжкою. Будь закритою книжкою. Видавай паперові книжки. Не переводь папір, бережи природу. Будь еко. Працюй над електронними курсами. Знімай відео. Записуй подкасти. Використовуй соцмережі. Ти ж сучасний викладач. Принеси докази, що ти це зробила. Паперові докази.

💙 Виглядай молодо і сучасно, студентам треба подобатися. Розвивай свій бренд. Веди соцмережі. Професійно. Давай коментарі. Пам’ятай, що ти викладач. Та будь простішою і відкритішою. Ну і для чого тобі цей текст на ФБ? Піаришся? Хоч би фотку нову поставила.

💜 Будь чесною і відвертою із студентами, відвертість зближує і покращує навчальні результати. І за жодних обставин не ний, і не розмовляй ні з ким, а тим паче із студентами про свою заробітну плату. Бо вони не сприйматимуть тебе серйозно. За такі гроші жоден студент не погодиться працювати. Студенти ще подумають, що ти щось від них хочеш.

❤️ Та й досить розважатися з студентами і йди нарешті знайти собі дорослу роботу. Вчися заробляти. Іди тестером в ІТ. Бізнес-аналітиком. Рекрутером. Відкрий бізнес і доведи свою спроможність. Створи свій стартап. Та, зрештою, чому б тобі не у сферу краси? Лашмейкери і броунмастери сьогодні дуже запитані.

🧡 Ти занадто стараєшся. Для чого тобі це все? Ніхто не любить вискочок. Будь нормальною. Розслабся і відпочинь. Ти нічого не зміниш. Ти все зможеш. Почни з себе. Викладач відповідальний за майбутнє. Все в твоїх руках. Вір в себе і щодня роби маленькі правильні справи. Будь іскрою, від якої розгориться полум’я.

💛 Будь викладачем. Будь жінкою. Будь мамою. Будь дружиною. Будь дочкою. Будь подругою. Будь практиком. Будь науковцем. Будь англо-україно-польсько-німецькомовним економістом-аналітиком-фінансистом-стартапером-маркетологом-аудитором-айчаром-коучем-копірайтером-консультантом-піарником себе самої.

💚 І не забувай про фемінітиви. І проєкти. І новий провопис (як ти написала цей текст? цей жахливий лонгрід?) І нові прикладні програми. І нові тенденції. І нові курси. І нові методики. І нові інструменти. Світ не стоїть на місці!

🤓 Просто будь звичайним НОРМАЛЬНИМ викладачем 👩‍🏫👨‍🏫

©️ Marianna Kokhan

Намагаємось відповідати вашим запитам, з любов’ю,
Володимир Фалович Світлана Шпилик Світлана Семенюк Ірина Піняк Ірина Зварич Дана Оксентюк Надія Голда Ольга Краузе Лілія Якимишин (Liliya Yakymyshyn) Nataliya Rozhko Oksana Mishchuk Ksenya Ksenya Ольга Сторож (колектив Кафедра Промислового Маркетингу ТНТУ)